Masywność Lwowa w jednym miejsce

Coraz więcej turystów z całego świata przyjeżdżają do Lwowa. Lwów – najpiękniejsze miasto na Zachodniej Ukrainie, które jest bogate na swoją historię i kulturę. Turystów tu zdecydowanie czaruje architektura i atmosfera starożytności w historycznej części miasta. Nie wierzysz? Odczuj niezapomniane emocje i zobacz to na własne oczy, zapraszam do Lwowu!

Podczas wycieczki poznajesz różne współczesne ciekawostki. Ale moim zdaniem, głównie warto zwrócić uwagę na stary, ale masywny i mocny Arsenal Miejski, położony przy ul. Podwale 5.

240px-%d0%b0%d1%80%d1%81%d0%b5%d0%bd%d0%b0%d0%bb_%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2

Obecny Arsenal to trzeci, kiedy pierwszy było zbudowano w 1430 pomiędzy dwoma pasami murów obronnych. Jego zachodnią ścianę stanowił wewnętrzny mur obronny z XIV w. Drugi arsenał wzniesiono w tym samym miejscu w latach 1555-1556; został on zniszczony przez pożar w 1571.

Trzeci, zbudowany z kamiennych bloków i z cegły budynek, zachowany do dziś, powstał w latach 1574-1576. Podczas szturmu wojsk szwedzkich w 1704 został on poważnie uszkodzony. Budowla lwowskiego arsenału ma prostokątną formę, ona jest zbudowana z kamieniu w stylu renesansu, obok niego mieszczą się dwie zrekonstruowane wieże obronne. Jest pokryty wysokim, dwuspadowym dachem.

Dzisiaj  jest to Muzeum Broni Starej, który został otwarty dla  zwiedzających w 1981 roku po wielkoskalowej restauracji. W nim znajduje się kolekcja  zabytkowej broni białej, metalowej oraz palnej, broni obronnej i sprzętu wojskowego z ponad 30 krajów świata.  W muzeum “Arsenał” eksponuje się wystawa rozmaitej broni ponad trzydziestu państw świata! Muzeum broni oferuje odwiedzającym zrobić przegląd historyczny przeszłości  i poznać liczne wzory broni białej i palnej. Ponadto muzeum prezentuje barwną kolekcję orderów i naczynia, na którym przedstawiono rozmaite atrybuty wojskowe.
bron-i-barwa_1akresy_13

Źródła:

http://czesa.republika.pl/larsenal.html

http://blog.noclegi.com.ua/2010/09/arsenal-miejski-we-lwowie/

Zdjęcia:

https://www.google.pl/

https://www.google.pl/

https://www.google.pl/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s